صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 384837
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
   

 


آیت الله جوادی آملی در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از معاونین وی با بیان این که « عنصر محوری فرهنگ و ارشاد می باشد » گفت : هنر در درجه اول باید اسلامی باشد و ما هنر غیراسلامی نداریم .
به گزارش ایسنا این مرجع تقلید افزود : ما برای پیاده کردن هنر اسلامی نیازمند تشکیل دانشگاه یا دانشکده ای هستیم که باید مستقیما زیر پوشش وزارت ارشاد باشد تا اساتید محققان و پژوهشگران هنری را تربیت کند.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که « آن چه امروز دانشگاه های ما دارند وامدار کتاب های غربی است » تاکید کرد : آن ها کتاب تکوین را مثله کردند و از اول و آخر آن گرفتند و یک مشت علوم تجربی غارت شده را نوشتند و خلاصه آن را در کتاب های شان آوردند و ما امروز در دانشگاه آن را می خوانیم .
ایشان تصریح کرد : امروز کشوری می تواند روی پای خود بایستد که توده را خواص و خواص را اخص رهبری کند. شما اگر می خواهید روی پای خود بایستید باید با توده مردم همان برنامه هایی که در گزارش تان ذکر کردید عمل کنید و با خواص بهتر از این و با اخص بهتر از همه آن ها رفتار کنید.
در ابتدای این دیدار سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد با ارایه گزارشی به برنامه ها و چشم انداز آتی این وزارتخانه اشاره کرد.
وی با بیان این که « هنر باید هم جهت گیری اسلامی داشته باشد و هم با آموزه های اسلامی ما همخوانی داشته باشد » تصریح کرد : رویکرد دولت دهم در همه برنامه ها و پروژه های ملی و استانی رویکرد فرهنگی خواهد بود.
وی افزود : تلاش می کنیم تا چهره درستی از ایران را در صحنه جهانی به نمایش بگذاریم .
حسینی تصریح کرد : امروز در زمینه رسانه ما در یک جنگ تمام عیار قرار داریم که دشمنان با تمام قوا ابزارهای رسانه ای شان را به سمت ما نشانه گیری کرده اند و همه آن ها یک هدف واحدی را دنبال می کنند.
وی در بخش دیگری از گزارش خود به مساله حج اشاره کرد و افزود : در این برهه از زمان این مساله به مذاکرات با مسئولین عربستانی موکول شد و اگر آن ها برخورد بدی داشته باشند در اعزام زائر تجدیدنظر خواهیم کرد.
در پایان نیز هدیه ای از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد به آیت الله جوادی آملی اهدا شد


دسته ها : مذهبی
X